„Let it Be“ – dvasinė muzikos galia

Šiandien aš nuėjau į laidotuves kolegos, kuris mirė nuo vėžio. Kaip ir aš, jis buvo muzikantas ir grojo grupėje. Jis taip pat buvo dieviškas krikščionis. Socialiniame tinklalapyje beveik kiekvienas jo ar jo žmonos įrašas cituoja tiek Beatlės dainą, tiek Kristaus eilėraščius. Šiandien savo pamoksle, laidotuvėse klebonas puikiai dirbo įgarsindamas Beatles dainų žodžius ir Biblijos fragmentus. Jis paminėjo dainas „Let It Be“ ir „My life“.

Kaip ir mano draugė, mano dvasinę kelionę taip pat įtraukė muziką kaip ir mano tikėjimą Kristumi ir Šventuoju Raštu. Manau, kad  galiam rasti puikių dvasinių šaltinių „Beatles“ muzikoje, Bobo Marley ir ypač Carlos Santana, bet kitų atlikėjų. Aš radau daug džiaugsmo ir emocinio gijimo, liūdesio ar skausmo laikais klausydavau albumų, tokių kaip Beatles „Rubber Soul“, George Harrison’s „All Things Must Pass“, Bob Marley’s „Exodus“, Carlos Santana ir John McLaughlin’s Love, „Devotion“ ir „Surrender“. Šią nuostabią muziką aš klausiau visą savo gyvenimą.  Šis pomėgis atsiskleidžia daugybe privalumų, kurie yra išgaunami iš meno ir muzikos. Dažnai randu daugiau autentiško dvasinio įkvėpimo muzikoje, nei religinėje ar pasaulietiškoje muzikoje, kaip kai kurie krikščionys ją vadina.

Prisimenu vieną kartą, prieš keletą metų, mano butą reikėjo išvalyti, o aš buvau depresijoje ir mieguista. Aš užsileidau „Rubber Soul“ ir iki to laiko, kai patefono grotuvo adata grįžo į vietą, mano butas buvo tvarkingesnis nei bet kada anksčiau.

Mano kolegos paskutinis „Caring Bridge“ pranešimas citavo „Let It Be“. Tai vienas mano visų laikų mėgstamų Paul McCartney ir Beatles dainų. Nors Paulas McCartney iš pradžių parašė apie savo vėlyvąją motiną Mariją, o ne apie Šventąją Mergelę, aš, kaip ir daugelis žmonių, dainą sujungiau ją su Dievu ir mūsų globa už mus (McCartney akivaizdžiai tai pripažino per metus, kai aš pamačiau jo 1993 m. „Off the Ground Tour“, didžiojo ekrano piktogramas, esančias Mergelės Marijos, kai jis atliko dainą). Kai Angelas Gabrielis skelbia Marijai, kad ji bus Dievo Motina, ji atsako, sakydama: „Tegul tai bus padaryta man pagal jūsų žodį“. Paul McCartney gražūs dainos žodžiai sako: „Ir kai žmonės, gyvenantys pasaulyje sutaria, bus atsakymas –„Tebūnie tai“ (ang. let it be). Pasakyk’“Leisk tai būti“- tai pasiduoti Dievo valiai, kaip padarė Mergelė Marija. Tai yra rasti taiką ir atsiskyrimą šiuo metu, net ir tada, kai kenčiame, pripažindami, kad gyvenimas ne visada yra lengvas ar sąžiningas. Naujame Testamente mums sakoma, kad mes esame apsupti didžiojo liudytojų debesies, kuris yra šventųjų, kurie išvyko prieš mus, įskaitant Mergelę Mariją.

Klebonas šiandien savo pamoksle mano bendradarbiui teigė, kad jis labai kentėjo 18 mėnesių, tačiau niekada nesiskundė. Būtent todėl, kad mano draugas sutiko su Dievu, jis pavertė savo valią ir padėtį Dievo valia. Kaip Marija, jis sakė Dievui: ‘Tebūnie tai’ (ang. let it be).